Továrna Vavi

Naše kancelář je vlastně taková malá rodinná firma. Filosofie ateliéru je jednoduchá. Děláme pouze věci, které jsou pro nás zajímavé a o kterých víme, že nás budou bavit. Peníze jsou samozřejmě potřeba, ale jsou za klientem a zadáním až třetím faktorem při výběru zakázky. Všechny projekty, které děláme, jsou pro nás referenční a tak pokud zakázku přijmeme, něco to pro nás znamená.  Vše, co děláme, se snažíme dělat co nejlépe, jak to jde a jak to umíme. Proto je skvělé potkávat klienty, kteří mají na svojí práci stejný pohled a chtějí budovat něco víc, než jen firmu, která generuje co nejvíce peněz. 
 
Před rokem jsme započali spolupráci s Jirkou Vávrou. Jeho rodina už druhé desetiletí buduje rodinnou firmu Vavi specializující se na výrobu dámských a pánských košil. Jelikož jsou jim současné výrobní prostory malé, rozhodli se rozšířit výrobu do nové budovy. Ta by měla převzít roli výrobní, kancelářskou i prodejní. Nová hala má stát na okraji Vimperka v blízkosti hlavní silnice z Prahy směrem na Šumavu. Projíždějícím návštěvníkům nabídne neobvyklý vhled do výrobního procesu košil. Pokud pojedete kolem, můžete si nechat vyrobit košili na míru a její výrobu sledovat z kavárny, která je součástí přidruženého showroomu. A když se vám nebude chtít čekat, můžete si nějakou košili koupit přímo ve firemním obchodě. 
 
Jedním ze základních požadavků v zadání bylo vytvoření moderního a příjemného pracoviště pro švadleny, které tam budou s hrdostí šít košile Made in Czechia. Hala se šicími stroji je v přímém kontaktu s vnitřní zahradou, skrze kterou mohou běžní návštěvníci sledovat výrobu košil v přímém přenosu. Veřejná část je koncentrována zhruba v polovině celé kruhové zastavěné plochy a od výrobních a kancelářských prostor ji dělí již zmíněná venkovní zahrada s malým jezírkem. Kanceláře tvoří menší část půdorysu a spojují výrobní a návštěvnickou část haly.
 
Celý dům je zamýšlen jako otevřený koncept, který přehledně představuje pozorovateli tajemství výroby košile a názorně ukazuje její cestu k zákazníkovi. Při návrhu jsme dle přání klienta nebrali v potaz pouze vysokou produktivitu provozu, ale také kvalitu pracovního prostředí a architektury, do které je celý proces zabalen. Z výsledku máme velkou radost. Je skvělé potkávat klienty, se kterými si rozumíme a kteří vnímají i přidanou hodnotu kterou jim naše architektonické služby přináší.
 

Továrna Vavi
Továrna Vavi
Továrna Vavi
Továrna Vavi
Továrna Vavi
Továrna Vavi
Továrna Vavi
Továrna Vavi
Továrna Vavi
Továrna Vavi
Továrna Vavi
Továrna Vavi